Vaizdo stebėjimo sistema- tai neatskiriama šiuolaikinio pastato dalis. Vaizdo stebėjimo sistemos atlieka apsaugos sistemos „akių“ funkciją. Jos informuoja vartotoją apie objekto apsaugos būklę ne šviečiančiais apsauginės klaviatūros diodais, o priimtinu žmogaus akiai vizualiu pavidalu. Vaizdo stebėjimo sistema yra pati informatyviausia vartotojui apsaugos dalis, užtikrinanti greičiausią identifikavimo informacijos pateikimą.

Vaizdo stebėjimo sistema paprastai susideda iš kelių sudedamųjų dalių:

  • Vaizdo kameros, perduodančios vaizdo įrašus į kompiuterį – serverį, kuriame jie archyvuojami. Vaizdo kameros būna kelių tipų: stacionarios ir greitaeigės (PTZ). Asmuo, turintis priėjimą prie sistemos, gali valdyti tokias kameras: nukreipti jas į norimą objektą, priartinti vaizdą; vaizdą kameros gali nufilmuoti sukdamosi 360 laipsnių aplink.
  • Skaitmeninio vaizdo įrašymo įranga. Šiuo metu rinkoje populiari dviejų rūšių skaitmeninio vaizdo įrašymo įranga: arba kompiuterinė plokštė su programine įranga, arba specialus atskiras įrenginys. Šie įrenginiai be archyvavimo turi įvairių funkcijų: vaizdo analizė, judesio aptikimas, transliacija ir t.t.
  • Programinė įranga įrenginių valdymui, stebėjimui. Paprastai programinė įranga būna skirta vieno gamintojo gaminamai įrangai, parduodama drauge su įranga. Jei prie tinklo prijungiamas vienas ar keli vaizdo įrašymo įrenginiai, apsaugos darbuotojas, vadovas ar kitas asmuo turintis prieigą prie sistemos valdymo gali stebėti iš savo darbo vietos keletą kamerų fiksuojamų vaizdų realiu laiku, per nuotolį susirasti dominantį vaizdo įrašą ir pan.